Loading…

Moti të mërkurën prite të jetë me vranësira të përcjellura me rrufe

  • 19/09/2023 | 18:02

Moti të mërkurën prite të jetë me vranësira të përcjellura me rrufe

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se të mërkurën do të jetë mot me vranësira dhe intervale me diell, shkruan Gazeta Metro.


Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi të përcjellur me rrufe.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i jugperëndimit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë