Loading…

Mourinho humb durimin me Bale: Dëshiron të qëndrosh apo të rikthehesh te Reali dhe të mos luash fare?

  • 18/01/2021 | 23:17

Mourinho humb durimin me Bale: Dëshiron të qëndrosh apo të rikthehesh te Reali dhe të mos luash fare?

Rikthimi i sulmuesit Gareth Bale te Tottenhami nuk ka qenë aq i suksesshëm dhe trajneri Jose Mourinho ka nisur të humb durimin.


Uellsiani nënshkroi me Spurs verën e kaluar në formë huazimi, ngase nuk kishte vend në projektin e Zinedine Zidanes, transmeton lajmi.net.

Pas lidhjeve jo të mira me Zidanen, tani është Mourinho që nuk është duke pasur durim nga forma e lojtarit.

Gjatë stërvitjes së fundit, tekniku portugez u dëgjua duke e pyetur lojtarin se nëse dëshiron qëndrimin në Angli apo rikthimin në “Santiago Bernabeu”.

“A do të qëndrosh këtu? Ose shko te Real Madridi dhe mos luaj fare futboll”, tha Mourinho, videoja e të cilit ishte shpërndarë në televizionin e Spurs.

31-vjeçari ka bërë katër paraqitje në Premierligë këtë edicion duke shënuar vetëm një gol

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë