Loading…

Mozzik për masat e reja antiCOVID: Të dëmshme dhe të pavlera

  • 10/04/2021 | 14:28

Mozzik për masat e reja antiCOVID: Të dëmshme dhe të pavlera

Mozzik ka diçka për të thënë ludhur me masat e reja anti-COVID.


Qeveria e Kosovës nga e mërkura ka ndryshuar masat anti-COVID, me të cilat mbylli gastronominë (përveç shërbimit merr me vete) dhe ktheu orën policore nga 22:00 deri në 05:00.

Këto masa kanë bërë që shumë qytetarë të reagojnë, ngase kanë parë që numër i madh i tyre janë drejtuar për fundjavë në Shqipëri.

Reperi Mozzik, me anë të një postimi ka dalë kundër masave të reja të Qeverisë, duke thënë se është vonë për to.

Ai shtoi se masa të tilla janë të pavlera dhe të dëmshme.

“15mije persona thane dje qe kan hyre n’Shqipni nga Kosova edhe njo 5 mije sot a ma shume sigurte …Vec ka 500 ero po thom mi lon kta atje i bjen 10MILION EURO ! Mire de perfekt ! Nuk jom kunder masave , po a pe shihni sa te pavlera e t’domshme jon masat n’Kosove tash se u bo vone !!”, ka shkruar Mozzik.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë