Loading…

MPB nis furnizimin me targa

  • 17/11/2016 | 09:51

MPB nis furnizimin me targa

Ministria e Punëve të Brendshme ka dy ditë që është furnizuar me targa të automjeteve, të cilat munguan për një kohë të gjatë.

Ashtu edhe siç kishte paralajmëruar para dy ditë, nga sot të gjithë qytetarët të cilët janë pajisur me targa provuese të automjeteve do të pajisen me targa RKS.

“Nga data 17 nëntor të gjithë qytetarët të cilët gjatë kësaj kohe janë pajisur me targa provuese, mund të pajisen me targa RKS dhe mund të paraqiten në të gjitha Qendrat për Regjistrimin e Automjeteve”, u tha në njoftimin e MPB-së.

Kjo kontratë siç edhe ka njoftuar MPB ka validitet për tri vite./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë