Loading…

Mrekulli: Mjekët në Spitalin e Pejës ia heqin pacientit tumorin 32 cm nga veshka

  • 30/10/2020 | 12:05

Mrekulli: Mjekët në Spitalin e Pejës ia heqin pacientit tumorin 32 cm nga veshka

Mjekët në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës kanë kryer një intervenim të vështirë, por fatmirësisht me sukses.

Specialistët e repartit të Urologjisë në këtë spital ia kanë hequr pacientit tumorin 32 cm nga veshka.

“Nuk eshte edhe qe spo punojme. Sot e realizuam nje heqje te tumorit te veshkes me madhesi prej 32 cm. Intervenim i mundimshem dhe i gjate por i suksesshem. Falenderoj asistentet e mi Dr. Viganin dhe Dr. Kushtrimin, instrumentaret Majlinden dhe Vloren dhe posaqerisht ekipen e anestezionit Dr.Arditen, Malen dhe Gazmendin”, ka shkruar Dr. Shkelzen Elezaj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë