Loading…
Mrekullia e teknologjisë: Termostati personal që iu ngroh kur e keni të ftohtë, iu “flladitë” kur e keni vapë
  • 04/07/2018 | 18:32

Mrekullia e teknologjisë: Termostati personal që iu ngroh kur e keni të ftohtë, iu “flladitë” kur e keni vapë

Puna në zyra këto ditë është edhe ushtrim për kontroll të temperaturës.


Në një minut, ju djersiteni pas ecjes në publik ose thjesht duke ecur nëpër zyrë. Në minutën tjetër iu dridheni nga temperaturat e ulëta të diktuara nga termostati, transmeton gazetametro.net

Ky problem inspiroi ekipin në Embr Labs për të krijuar Embr Wave, një “termostat personal” që iu vendosni në kyçin e dorës.

Embr Wave funksionin duke u nxehur ose ftohur vetë, varësisht nga nevojat tua. Ideja është se, me shtypjen e një pulle, ju mund të ndiheni më komod në ambientin tuaj – në fakt Embr Labs thotë se pas tre minutave pasi keni përdorur mjetin, ju mund të ndiheni pesë gradë më i ngrohtë ose më i ftohtë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë