Loading…

MSH kërkesë qytetarëve: Planifikoni më herët blerjet për festat e fundvitit

  • 30/12/2021 | 09:25

MSH kërkesë qytetarëve: Planifikoni më herët blerjet për festat e fundvitit

Ministria e Shëndetësisë (MSH), ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat Anti-COVID gjatë festave të fundvitit dhe gjatë tërë pandemisë, shkruan Gazeta Metro.


Nga kjo ministri kanë kërkuar nga qytetarët që të planifikojnë mëherët blerjet me qëllim që të shmangin turmat dhe grumbullimet e panevojshme.

MSH ka kërkuar nga qytetarët që të festojnë shëndetshëm.

“Edhe nëse jeni plotësisht të vaksinuar praktikoni respektimin e masave kundër COVID-19 gjatë sezonës festive dhe gjatë tërë pandemisë. Planifikoni më herët blerjet me qëllim që të shmangni turmat dhe grumbullimet e panevojshme. Mbrohu nga COVID-19 dhe festo shëndetshëm”, është thënë nga MSH.

Më poshtë njoftimi i plotë nga ta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë