Loading…

MSH’ja merr vendim të ri për kafiteri e restorante, ka një udhëzim për qytetarët

  • 27/04/2021 | 15:26

MSH’ja merr vendim të ri për kafiteri e restorante, ka një udhëzim për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë ka dal me një njoftim të ri për qytetarët që frekuentojnë kafenetë, hotelet e restaurantet.


Sipas MSH’së, në një tavolinë në secilën kafiteri, hotel apo restaurant janë të obliguar të ulen vetëm katër persona, në mënyrë që të parandalohet përhapja e COVID-19.

“Në mënyrë që të parandalojmë përhapjen e COVID-19, jeni të OBLIGUAR të uleni vetëm 4 persona në një tavolinë në secilën kafiteri, hotel apo restaurant”, thuhet në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare./gazetametro.net 

Të nderuar qytetarë,

Në mënyrë që të parandalojmë përhapjen e COVID-19, jeni të OBLIGUAR të uleni vetëm 4 persona në një tavolinë në secilën kafiteri, hotel apo restaurant.

Posted by Ministria e Shëndetësisë on Tuesday, April 27, 2021

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë