Loading…

Mugon vetëm zyrtarizimi, Leon Dajaku do të zhvillojë karrierën e tij në Bundesliga

  • 16/01/2021 | 13:05

Mugon vetëm zyrtarizimi, Leon Dajaku do të zhvillojë karrierën e tij në Bundesliga

Së shpejti pritet të bëhet edhe zyrtarizimi i kalimit të Leon Dajakut në Union Berlin.


Lojtari i FC Bayern, Leon Dajaku, do të vazhdojë karrierën e tij në Union Berlin në formë huazimi.

Bayerni e konsideron kosovarin si lojtar të së ardhmes dhe për momentin nuk mund t’i ofrojë hapësirën e nevojshme, kështu që një huazim do të ishte ideal për të.

Në sezonin aktual, Dajaku ka shënuar tre gola dhe bërë një asistim në 14 ndeshjet e zhvilluara në Ligën e Tretë. Ai nuk ka debutuar me Bayernin asnjëherë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë