Loading…

Mulhaxha e VV’së me akuza të forta ndaj kolegëve deputetë: Të papërgjegjshëm, dy javë pa Kuvend shkaku juaj

  • 12/07/2020 | 13:36

Mulhaxha e VV’së me akuza të forta ndaj kolegëve deputetë: Të papërgjegjshëm, dy javë pa Kuvend shkaku juaj

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, është shprehur se për shkak të kontakteve që kanë pasur me persona të infektuar me koroanvirus në dy javët në vijim disa deputetë do të të duhej të merrnin pjesë në seanca.


Sipas Mulhaxha-Kollçaku, të gjithë ata që janë ë procedurë për testim dhe duhet të jenë në vetizolim.

“Të gjithë ata që janë në procedurë për testim dhe duhet të jenë në vetizolim, nuk guxojnë të jenë të pranishëm në Kuvend në këtë rast. Fshehja e fakteve të tilla është shkelje e rëndë dhe rrezikim i shëndetit publik”, ka thënë ajo.

Ajo tutje ka thënë se përgjegjësia e deputetëve të caktuar e vë në pikëpyetje funksionalitetin e Kuvendit të Kosovës

“Në fakt, papërgjegjësia e deputetëve të caktuar e vë në pikëpyetje funksionalitetin e Kuvendit të Kosovës për dy javët e ardhshme”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë