Loading…

Mungesa e votave për demarkacion, PDK ia hedh fajin LDK’së

  • 17/04/2017 | 08:20

Mungesa e votave për demarkacion, PDK ia hedh fajin LDK’së

Partnerët e koalicionit kanë dallime sa i përket procedimit të Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.


Në mungesë të ujdisë, përmes së cilës PDK-ja dhe LDK-ja zotohen se do t’i bëjnë votat brenda grupeve përkatëse parlamentare, Qeveria është rezervuar t’ia përcjellë Projektligjin organit ligjvënës, shkruan sot Koha Ditore.

Një burim i afërt brenda koalicionit i ka thënë gazetës se vota kundër ka prej dy partive, por se sipas tij PDK-ja po e prezanton situatën kinse i gjithë faji është te deputetët e LDK-së. Sipas burimit, kjo po bëhet për shkak të frikës se kjo çështje mund të shkaktojë përçarje brenda PDK-së, rrjedhimisht edhe humbje të votave në zgjedhjet e ardhshme.

Por analistët i kanë bërë përgjegjës të dy partnerët e koalicionit për çështjen e demarkacionit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë