Loading…

Mural në Beograd me Trumpin e Putinin për Kosovën

  • 06/12/2016 | 13:20

Mural në Beograd me Trumpin e Putinin për Kosovën

Pavarësisht deklaratave të zyrtarëve amerikanë se politika e tyre e jashtme në raport me Kosovën nuk pritet të ndryshojë edhe pas ardhjes në krye të Shtëpisë së Bardhë të Donald Trump, serbët po shpresojnë se ai bashkë me Vladimir Putinin do të ua kthejë Kosovën.

Mediat serbe raportojnë se ky entuziazëm i ka kapur edhe disa qytetarë që kanë filluar të bëjnë murale nëpër ndërtesat e Beogradit, ku paraqiten portretet e Trump dhe Putin në një flamur të Serbisë ku shkruan se “Kosova ësthë Serbi”, transmeton gazetametro.net.

Mbishkrimi “Kosova është Serbi”, madje është shkruar në tri gjuhë, në atë serbe, angleze dhe ruse. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë