Loading…

Murati: Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej loje Asociacionin

  • 08/12/2021 | 21:20

Murati: Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej loje Asociacionin

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, ka thënë se vetëm ripërcaktimi i kufijve sipas tij do ta mënjanonte projektin e dëmshëm të Asociacionit, transmeton Gazeta Metro.


Murati me anë të një postimi në Facebook ka thënë se si pjesë e zgjidhjes duhet të futet çështja e Luginës së Preshevës, shkruan lajmi.net.

“Nga kurthi i asociacionit dhe defunksionalizimit të shtetit të Kosovës shpëtojmë vetëm përmes ripërcaktimit të kufijve dhe ndryshimeve kushtetuese përmes së cilave Kosova do të funksionalizohej tërësisht si shtet”, ka shkruar Murati.

Më poshtë postimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë