Loading…

Muri në Mitrovicë, AAK thërret në interpelancë kryeministrin

  • 09/12/2016 | 14:23

Muri në Mitrovicë, AAK thërret në interpelancë kryeministrin

Grupi Parlamentar i AAK-së i ka mbledhur nënshkrimet e nevojshme dhe ka thirrur në interpelancë kryeministrin Isa Mustafa, bëri të ditur kjo parti përmes një njoftimi për medie.

Interpelanca ka të bëjë me ndërtimin e murit përbri Lumit Ibër. AAK do të kërkojë përgjegjësi të drejtpërdrejtë nga ata që kanë qenë të përfshirë në këtë projekt, duke mos përjashtuar as vetë kryeministrin Mustafa, si dhe ministren për Dialog, Edita Tahiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë