Loading…
Muriq pjesë e ekipit U-21 në Premier League
  • 16/05/2019 | 17:56

Muriq pjesë e ekipit U-21 në Premier League

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriq, është përzgjedhur në ekipin më të mirë U21 në Premier Ligë, nga “Goal”.


Talenti kosovar nuk u paraqit fare në Premier Ligë, por ishte numri një te kampioni Manchester City në ndeshjet e Kupës EFL.

“Goal” ka lavdëruar portierin e ri të Kosovës duke përmendur edhe debutimin për kombëtaren.

“Ka qenë një sezon i mirë për Arijanet Muriqin. Në moshën 20-vjeçare, zgjodhi të luajë dhe më pas debutoi për Kosovën dhe fitoi Premier Ligën me Manchester Cityn. Portieri i ri u zgjodh nga Pep Guardiola si zgjedhja e parë për Kupën EFL. Muriqi u paraqit në pesë nga gjashtë ndeshjet e Cityt për të fituar titullin, duke mbajtur katër herë portën e paprekur, duke pësuar një gol, e duke pritur dy penalti në fitoren në çerekfinale ndaj Leicesterit”, ka shkruar “Goal” për Muriqin.

Arijanet Muriqi (Manchester City), Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Juan Foyth (Tottenham), Joe Gomez (Liverpool), Ryan Sessegnon (Fulham), Declan Rice (ëest Ham), Matteo Guendozi (Arsenal), David Brooks (Bournemouth), Richarlison (Everton), Marcus Rashford (Manchester United), Dëight McNeil (Burnley) bëjnë pjesë në ekipin më të mirë të Premier Ligës U21, sipas “Goal”.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë