Loading…

Muriqi fshin Lazion nga rrjetet sociale, po e kërkojnë në Premierligë dhe Turqi

  • 14/01/2022 | 10:27

Muriqi fshin Lazion nga rrjetet sociale, po e kërkojnë në Premierligë dhe Turqi

Vedat Muriqi po largohet nga Lazio ku nuk po arrin të përshtatet. Ai ka bërë vetëm 43 paraqitje me 2 gola të shënuar dhe 2 asiste.


Thashethemet për largim rriten edhe më shumë pasi raportohet se futbollisti shqiptar ka vendosur që mos ta ndjek më Lazion në rrjetet sociale, duke e hequr atë nga ‘Instagram’ dhe ‘Tëitter’.

Sipas mediave në Itali, për 27-vjeçarin kanë shprehur interesim shumë klube, disa nga Premierligë e disa nga Turqia.

Përpos Leeds United atë e duan edhe ËBA e Hull City.

Muriqin e duan edhe Galatasaray e Fenerbahce.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë