Muriqit i shkon keq debutimi me Lazion, pëson humbje të thellë nga Sampdoria

• 17/10/2020 | 20:29

Lazio sonte u mposht 3-0 nga Sampdoria si mysafire, në përballjen ku debutoi edhe sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi.

Muriqi startoi ndeshjen nga banka rezervë, por u inkuadra në minutën e 59-të, derisa romakët ishin duke humbur 2-0 falë golave nga Quagliarella 32′ dhe Aguello 41′, shkruan Periskopi.

Impakti i Muriqit ishte minimal, me Sampdorian që eventualisht shënoi edhe golin e tretë, dhe atë përmes Damsgaard në minutën e 74-t.

‘Whoscored’ e vlerësoi paraqitjen e ish-futbollistit të Lirisë së Prizrenit me notën 6.0.