Loading…

Mushkolaj tallet me Haradinajn, tregon se çfarë thoshte kryeministri për zëvendësministrat sa ishte në opozitë

  • 18/11/2018 | 19:23

Mushkolaj tallet me Haradinajn, tregon se çfarë thoshte kryeministri për zëvendësministrat sa ishte në opozitë

Analisti Imer Mushkolaj është kthyer në arkiv të deklaratave të Ramush Haradinajt, kur ky i fundit kishte qenë në opozitë.

E atëherë, saktësisht më 16 dhjetor të vitit 2014, Haradinaj kishte deklaruar se me këtë gjendje ekonomike që e ka Kosova e me këtë Qeveri të madhe, Ministritë nuk kanë nevojë për më shumë se një zëvendësministër.

Në qeverisjen Haradinaj nuk raportohet për rritje të lartë ekonomike, por numri i Ministrive është rritur, e numri i zëvendësministrave është më i lartë se asnjëherë më parë. Ka shkuar në më shumë se 70.

“M’kujtohet si sot, para katër vjetësh, kur Ramushi thojke që ministritë nuk guxojnë me pasë ma shumë se nji zëvendësministër. Vakt, o vakt!”, ka shkruar Mushkolaj.

Më poshtë lexoni deklarimin e Haradinajt, të cilin e ka shkëputur Mushkolaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë