Loading…

Musliu godet Kurtin, lavdëron Hashim Thaçi

  • 03/11/2021 | 12:00

Musliu godet Kurtin, lavdëron Hashim Thaçi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i ka thurur lavde ish-kryeministrit dhe ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Metro.


Ajo ka kujtuar kohën kur Thaçi i kishte rritur pagat e policisë së Kosovës nga 247 euro në 589 euro.

“Në kohën kur z.THAÇI ishte Kryeminister i Kosovës pagat e Policisë së Kosovës nga 247€ u bënë 589€.

Pra pati ngritje të pagës 139% për Policinë e Kosovës”, ka shkruar Musliu në llogarinë e saj në Facebook.

Ky reagim i saj po vjen pikërisht në këto ditë kur Policia e Kosovës ka hapur konkurs për rekrutimin e policëve të rinj. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë