Loading…

Musliu me ngulm kërkon sqarim për burrin e Presindentes që ishte veshur me uniformë në ““Defender 2021”

  • 17/06/2021 | 11:02

Musliu me ngulm kërkon sqarim për burrin e Presindentes që ishte veshur me uniformë në ““Defender 2021”

Ganimete Musliu me ngulm kërkon sqarim për burrin e Presindentes që ishte veshur me uniformë në “Defender 2021”, ku sipas deputetes së PDK’së ai ka bërë shkelje ligjore, shkruan Gazeta Metro.


Musliu që disa herë është duke tentuar të marë përgjigje nga Minsitri i Mbrojtes Armen Mehaj, por i njëjti nunk po paraqitet në Kuvend.

Ajo gjithashtu kishte edhe disa pyetje për qeverinë në lidhje me praninë e bashkëshortit të presidentes atje,

“Çfarë grade mbanë Prindon Sadriu në FSK? Si rezervistë që është ai, ai është i obliguar në trajnime. Kur është ftuar dhe në sa trajnime ka marrë pjesë? Kur dhe ku i realizuar ato.? A ka pasur ftesë për të marrë pjesë në këtë ceremoni dhe nga kush është ftuar? “, tha Osmani para depuetëve.

Musliu tha se prania e tij ka zbehur imazhin e FSK’së./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë