Loading…

Mustafa ankohet se do të gjykohet në Pejë: Nuk kam para për udhëtim

  • 19/04/2017 | 23:51

Mustafa ankohet se do të gjykohet në Pejë: Nuk kam para për udhëtim

Ish-kryetari i Gjilanit, Qemjal Mustafa ndaj të cilit është ngritur aktakuzë për keqpërdorim të detyrës zyrtare është ankuar nëpërmjet Facebook-ut se ai bashkë me 38 zyrtarë të tjerë të akuzuar do të japin përgjegjësi para drejtësisë në një gjykatë që nuk është në Gjilan.


Gjykata Themelore ka vendosur që rasti ndaj Mustafës dhe 38 të tjerëve të transferohet në Gjykatën  e Pejës.

“Askujt në këtë sistem të drejtësisë nuk i intereson nëse 39 të akuzuarit do të maltretohen (kushedi sa herë) me shkuarje e ardhje nga Gjilani në Pejë dhe me shpenzim plotësisht të paarsyeshëm të kohës e të xhepit aq të hollë që sot e kemi”, ka shkruar Mustafa në profilin e tij në Facebook. /gazetametro.net

Lexoni të plotë reagimin e tij:

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë