Loading…

Mustafa deklarohet pro kthimit të Vjosa Osmanit në LDK: Kurrë s’ka pasë arsye që të largohet

  • 13/01/2021 | 22:20

Mustafa deklarohet pro kthimit të Vjosa Osmanit në LDK: Kurrë s’ka pasë arsye që të largohet

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do të kundërshtonte një kthim të Vjosa Osmanit në parti.


Mustafa thotë se edhe njerëz të tjerë para Osmanit ishin larguar e kthyer pastaj në LDK.

‘’Ne kemi praktiku edhe më parë që njerëzit të shkonë dhe t’i pranojmë që të kthehen. Kemi Nexhad Dacin. S’kam asnjë kundërshtim që zonja Osmani të kthehet në LDK dhe kurrë s’ka pasë arsye që ajo të largohet kështu sic është larguar. Se kemi përjashtuar. S’ka pranu që Hoti të zgjidhet kryeministër dhe kjo ka qenë arsyeja pse e kemir espejktuar një dispozitë të statusin, por nuk e kemi përjashtuar’’, ka thënë Mustafa në një emision shqiptar.

Ai mendon se Osmani mund të garojë me iniciativë qytetare por që nuk e di nëse e ka të regjistruar në KQZ.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë