Loading…

Mustafa, deputetëve: Vendosni vetë për rrogat

  • 11/04/2017 | 12:47

Mustafa, deputetëve: Vendosni vetë për rrogat

Kryeministri Isa Mustafa iu ka thënë deputetëve se për pagat e tyre vendosin vetë.


“Sa i përket pagës së deputetëve, ju vendosni vetë për pagat e juaj, nuk vendos Qeveria dhe as kryeministri për pagat e deputetëve”.

 

Këto komente Mustafa i ka bërë pasi rreth kësaj çështje u pyet nga deputeti i Vetëvendosjes, Faton Topalli.

Paga e deputetit me të gjitha mëditjet brenda muajit arrin deri në 1500 euro dhe kjo sipas Topallit është 400% më e lartë sesa rroga mesatare në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë