Loading…

Mustafa dhe SBASHK flasin për punëtorët e arsimit të viteve të 90-ta

  • 09/11/2016 | 18:25

Mustafa dhe SBASHK flasin për punëtorët e arsimit të viteve të 90-ta

Kryeministri i Republikës së Kosovs Isa Mustafa së bashku me Ministrin e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë Arsim Bajrami kanë pritur në takim përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit Shkencës dhe Kulturës.

Gjatë takimit është biseduar për temat në interes të puntorëve të arsimit si dhe është theksuar përkushtimi për adresimin e çështjeve konkrete siç është çështja e puntorëve të arsimit të viteve të 90-ta.

“Shumë shpejt MASHT-i së bashku me Ministrinë e Financave, Ministrinë e Punës dhe Mirqenies Sociale dhe SBASHKU-un do të takohen që të fillojnë adresimin e çështjeve që lidhen me puntorët e arsimit të viteve të 90-ta”, thuhet në këtë njoftim./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë