Loading…

Mustafa e gjen vendin për helikopterët (Video)

  • 23/04/2017 | 21:49

Mustafa e gjen vendin për helikopterët (Video)

Helikopterët e misionit paqeruajtës janë opsioni i vetëm i ndihmës nga ajri.


Por për një kohë jo fortë të gjatë mund të Kosova të ketë helikopterët e vet që ti shfrytëzojë për raste emergjente.

Kjo pasi kryeministri i Isa Mustafa tanimë veç ka marr iniciativë që të hulumtohet treg për blerjen e tyre.

E ajo si pistë mund ta shfrytëzojnë edhe këtë pistë të aeroporti të Gjakovës të cilin Mustafa e vizitoi të premten.

Por blerja e helikopterëve nuk duke se nuk është telashe, sa mund të jetë gjetja e pilotëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë