Loading…

Mustafa: Falenderim Amerikës në Ditën e Falenderimeve

  • 24/11/2016 | 17:08

Mustafa: Falenderim Amerikës në Ditën e Falenderimeve

Kryeministri Isa Mustafa ka me rastin e Ditës së Falenderimeve në SHBA, ka uruar amerikanët duke thënë se Kosova dhe populli i saj u janë mirënjohës pafundësisht për përkrahjen prej dekadash.

“Me rastin e Ditës së Falenderimeve, Republika e Kosovës dhe populli i saj i janë pafundësisht mirënjohës Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për përkrahjen e pazëvendësueshme dhënë për dekada të tëra”.

“Në këtë festë të rëndësishme për popullin amerikan, shprehim falenderimet tona dhe përkushtimin për thellimin e miqësisë, bashkëpunimit dhe partneritetit strategjik. God bless the United States of America!”, ka shkruar Mustafa në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë