Loading…

Mustafa flet sërish për rritje të pagave

  • 05/05/2017 | 09:41

Mustafa flet sërish për rritje të pagave

Kryeministri Isa Mustafa, sërish ka folur për rritje të pagave për sektorin publik.


Ai përmes një statusi në Facebook, ka thënë kjo rritje e pagave ka si bazë rritjen ekonomike, e cila sipas tij, ëshët më e madhja në rajon.

“Në mbledhjen e Qeverisë kërkova të përgatitet rritja e pagave për shërbyesit civilë, për punëtorët e arsimit dhe ata të shëndetësisë. Kemi treguar rritjen më të lartë ekonomike në rajon, stabilitet buxhetor dhe disiplinë shembullore financiare”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë