Loading…

Mustafa: Ja ku do t’i shpenzojmë 50 milionët e ndarë nga Amerika

  • 21/06/2017 | 21:14

Mustafa: Ja ku do t’i shpenzojmë 50 milionët e ndarë nga Amerika

Amerika ka ndarë 50 milionë dollarë për Kosovën. E këto mjete do të shfrytëzohen për sundim të ligjit, projekte të efiçiencës energjetike dhe ambient. Kështu ka bërë të ditur kryeministri në largim, Isa Mustafa, raporton Gazeta Metro.


“Qeveria e Kosovës me punë intensive dhe në bashkëpunim me ekspertët amerikanë ka arritur një shumë rekorde të dedikuar nga Agjencioni Federal MCC për programet “Threshold” kudo në botë”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook, ku edhe ka falenderuar shtetin amerikan për këtë ndihmë për zhvillimin ekononomik të Kosovës.

Lexo edhe: Amerika ndan për Kosovën 50 milionë dollarë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë