Loading…

‘Njohja nga Bangladeshi, dëshmi e forcimit ndërkombëtar të Kosovës’

  • 27/02/2017 | 15:02

‘Njohja nga Bangladeshi, dëshmi e forcimit ndërkombëtar të Kosovës’

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se njohja e sotme nga Bangladeshi është dëshmi e forcimit të vazhdueshëm të shtetësisë dhe subjektivitetit ndërkombëtar të Republikës së Kosovës.


“Arritjet e Kosovës në politikën e jashtme, janë rezultat i argumenteve globale politike, juridike dhe ndërkombëtare që po jep shteti i Kosovës në të gjitha fushat si dhe qëndrimet parimore në raport me vlerat universale botërore”, është shprehur i pari i LDK’së, raporton gazetametro.net

Tutje, ai ka ripërsërtirut synimet e Kosovës për anëtarësim në OKB.

“Procesi i njohjes së Kosovës do të vazhdojë më tutje, deri në anëtarësimin e Kosovës në Kombet e Bashkuara, proces që po përkrahet edhe nga miqtë tanë ndërkombëtar, në krye me Shtetet e Bashkuara te Amerikës”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook.

Në emër të Qeverisë dhe popullit të Kosovës ai ka falënderuar Bangladeshin për njohjen dhe ka treguar se janë në pritje të marrëdhënieve diplomatike. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë