Loading…

Mustafa për deklaratat e Konjufcës: Askush në LDK nuk e merr seriozisht

  • 23/08/2019 | 19:20

Mustafa për deklaratat e Konjufcës: Askush në LDK nuk e merr seriozisht

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ditë më parë deklaroi se partia e tij e pret LDK’në deri me datën 23 gusht, nëse dëshiron të bashkohet me ta, shkruan Gazeta Metro.


E këtyre deklaratave të Konjufcës së fundi i është përgjigjur kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ku ka thënë se askush nga partia e tij nuk e ka marrë seriozisht ultimatumin e Konjufcës dhe VV’së.

“Ultimatumin e VV kërkush seriozisht nuk e ka marrë në LDK. Këto punë nuk rregullohen ne emisione televizive”, u shpreh Mustafa.

Megjithatë Vetëvendosje me ngul po kërkon koalicion me LDK’në dhe që kandidat për kryeministër të jetë, Albin Kurti./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë