Loading…

Mustafa për Ramabajën: LDK ua ka plasë zemrën enveristëve që e idolizojnë Milladin Popoviqin e Dushan Mugoshën

  • 06/07/2022 | 08:41

Mustafa për Ramabajën: LDK ua ka plasë zemrën enveristëve që e idolizojnë Milladin Popoviqin e Dushan Mugoshën

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa i ka reaguar analistit Sadri Ramabaja, i cili në debatin e së martës në Pressing e futi LDK-në ndër “tri gafat më të mëdha”.


Mustafa tha se e kupton Ramabajën, që sipas tij është “enverist që e idolizon Milladin Popoviqin dhe Dushan Mugoshën”, dy komunistët e njohur në kohën e Jugosllavisë.

“Mendimet ndryshe mund dhe t’i kuptoj e pranoj. Por kur enveristët, që idolizojnë Milladin Popoviçin e Dushan Mugoshën, pështyjnë urrejtje patologjike ndaj LDK-së, kur ata e konsiderojnë themelimin e LDK-së si ndër gafet e historisë sonë… përsëri i kuptoj”, shkroi Mustafa në Facebook.

“LDK të tillëve ua ka plasur zemrën që s’i ka lejuar ta kthejnë Kosovën në vegël të komunistëve ruso-serb”, shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë