Loading…

Mustafa pret Lunacekun: Demarkacioni duhet të bëhet

  • 10/11/2016 | 18:54

Mustafa pret Lunacekun: Demarkacioni duhet të bëhet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim zëvendëspresidenten e Parlamentit Evropian, eurodeputeten Ulrike Lunacek me të cilën bisedoi për zhvillimet në Kosovë, raportin e Komisionit Evropia, rrugën integruese evropiane si dhe për proceset e tjera.

Kryeministri Mustafa dhe eurodeputetja kanë biseduar edhe për çeshtjen e demarkacionit në mënyrë që qytetarëve të Kosovës të mos u pamundësohet më levizja e lirë në vendet e BE-së.

zkm-4

Kryeministri Mustafa gjithashtu  e njoftoi atë edhe  për implementimin e MSA-së, masat që po ndërmerren në zhvillimin e mëtejmë ekonomik, implementimin e reformave në fusha të ndryshme, strategjitë zhvillimore, qëndrueshmërinë buxhetore si dhe për fuqizimin e vazhdueshëm të shtetit ligjor e luftën kundër korrupsionit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë