Loading…

Mustafa thotë se rritja enorme e çmimeve po i varfëron edhe më shumë qytetarët

  • 20/01/2022 | 13:51

Mustafa thotë se rritja enorme e çmimeve po i varfëron edhe më shumë qytetarët

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa, në debatin parlamentar për ngritjen e çmimeve enorme të produkteve, ka deklaruar se qytetarët po e ndiejnë veten më të varfër.


Ai në foltoren e Kuvendit, tha se ka rritje enorme të çmimeve në produktet bazike.

Mustafa: Kemi rritje enorme të çmimeve, qytetarët po e ndiejnë veten më të varfër

“Kemi një rritje enorme të çmimeve nga energjia dhe produktet bazë në këtë vend. Qytetarët kanë rrogat e njëjta. Në vend se të kërkojnë falje dhe mundohen të gjejnë zgjidhje, kjo qeveri mundohet të na citojë raporte akademike të FMN-së dhe Bankës Botërore përderisa qytetarët e Kosovës çdo ditë e më shumë e ndiejnë veten më të varfër dhe jo më të pasur”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë