Loading…

Mustafa thumbon kundërshtarët e matjes së Kosovës

  • 07/12/2016 | 19:12

Mustafa thumbon kundërshtarët e matjes së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar duke thënë se ata që trumbetonin se po humbim mbi 8 mijë hektarë, sot po dalin kundër matjes së territorit.

Sipas tij Kosova i ka kufijt e trashëguar dhe se tash po sfidohen të ashtuquajturit “ekspertë të gënjeshtrave” me inciativën për matje të territorit të Kosovës.

Reagimi i tij i plotë në Facebook.

Qytetarë të nderuar,

Ata që trumbetonin dhe gati e dogjën Kosovën se po humbim mbi 8 mijë hektarë nga shënimi i vijës kufitare me Malin e Zi, sot po dalin kundër matjes së territorit, sepse sipas tyre Kosova nuk ka kufij. Shtrohet pyetja se si e matën ata Kosovën (pa kufij) për të akuzuar se po humb territor, nëse kjo matje nuk qenka e mundur të bëhet.
Kosova i ka kufijtë e trashëguar, prandaj të ashtuquajturit ekspertë të gënjeshtrave dhe zëdhënës të kauzës së rrejshme politike janë sfiduar dhe kanë ardhur ngushtë me iniciativën për matjen e territorit të Kosovës. Këta po ia bëjnë një dëm të madh sovranitetit shtetëror të Kosovës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë