Loading…

Mustafa: Zgjidhëm një problem të brendshëm me autoritetet e brendshme

  • 05/02/2017 | 13:53

Mustafa: Zgjidhëm një problem të brendshëm me autoritetet e brendshme

Pas rrënimit të murit mbi lumin Ibër të Mitrovicës, kryeministri Isa Mustafa ka folur para mediave.

Bashkë me Ministrin e Mjedisit dhe planifikimit hapësinor Ferat Shala, ai ka prezantuar qendrimet e qeverisë lidhur me rrëzimin e këtij muri.

“Si kryeministër, gjatë muajit janar, kam takuar disa herë kryetarin e Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, të cilit i kam thënë që komuna e tij të merret me rrënimin e murit. Që nga koha kur është kuptuar ndërtimi i këtij muri, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, i ka ndërmarr të gjitha masat që ky mur të rrënohet. Dhe pas negociatave, është arritur pajtimi për detajet e këtij procesi. Muri është paraparë që të rrënohet, dhe është rrënuar, ndërsa ajo pjesë do të ndërtohet siç është planifikuar, sipas ligjeve të Kosovës”, tha Mustafa në konferencë për media, raporton gazetametro.net.

Mustafa ka deklarar se presidenti i vendit Hashim Thaçi, dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë qenë pjesë aktive e zhvillimeve rreth murit.

Ndiqeni LIVE vazhdimin e kësaj konference.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë