Loading…

Muzetë më të bukur në botë

  • 14/11/2016 | 22:20

Muzetë më të bukur në botë

Muzetë janë vende shumë atraktive për mysafirët e tyre. Zakonisht nëpër to gjenden gjëra të vjetra, libra, fotografi, armë e shumë të tjera që përveç që mund të jenë interesante kanë nga një histori në vete.

Si muzetë më të bukura dhe më të vizituarat në mbarë botën janë shquar këto:

Muzeu i Orsay-it Paris, Francë

1

Muzeu Louvre Paris, Francë
1

Muzeu Rijks Amsterdam, Holandë
1

Muzeu Vasa Stockholm, Suedi
1

Muzeu Aktropolis Athinë, Greqi
1

Muzeu kombëtar WWII, Louisiana
1

Muzeu Pergamon Berlin, Gjermani
1

Muzeu Kombëtar i Hapësirës Smithsonian , Washington, D.C
1

Muzeu i Zelandës së re

1

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë