Loading…

‘Myta e myt nxemjen’: Komuna e Prizrenit lëshoi ngrohjen edhe në gusht, harxhoi 32 mijë euro

  • 29/10/2021 | 21:26

‘Myta e myt nxemjen’: Komuna e Prizrenit lëshoi ngrohjen edhe në gusht, harxhoi 32 mijë euro

Gushti është muaji më përvëlues i vitit, e ashtu ka qenë edhe në këtë vit. Por, kështu nuk mendon kryetari i Komunës, Mytaher Haskuka.


Kur të gjithë shkonin në bregdet, Komuna e Prizrenit kishte vendos që të lëshojë ngrohjen brenda komunës.

Fiks 31,990.24 euro është shuma që kjo komunë ka shpenzuar nga 01 -31 gusht 2021.

Në raportin mujor për shpenzimet e muajit gusht që e ka parë lajmi.net, kjo shumë figuron që është shpenzuar në emër të naftës për ngrohje për objektin komunal.

Shuma është paguar nga kategoria e mallrave dhe shërbimeve dhe është më e larta nga të gjitha kategoritë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë