Loading…

Napoli i vendos çmimin yllit të ekipit

  • 22/03/2023 | 11:09

Napoli i vendos çmimin yllit të ekipit

Nigeriani Victor Osimhen kanë bërë të ëndërrojnë mijëra tifozë të Napolit për fitimin e Serie A, arritje e cila duket shumë afër, por edhe për një sukses në Champions league aty ku janë në fazën çerekfinale.


Ndërkohë, klubet më të pasura të Europa janë hedhur në sulm për të siguruar shërbimet e sulmuesit nigerian, i cili deri tani ka arritur të shënojë 25 gola këtë sezon.

I gjendur në këtë situatë, presidenti i Napolit, De Laurnetiis, nuk ka humbur kohë dhe i ka caktuar çmimin 150 milionë paund sulmuesit.

Por ai nuk është i vetmi që ka ngjallur interes në Europë. Një tjetër lojtar që po shkëlqen është edhe gjeorgjiani Khvicha Kvaratskhelia, i cili edhe pse u ble për më pak se 10 milionë euro, tashmë e ka rritur ndjeshëm vlerën e tij me paraqitjet e shkëlqyera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë