Loading…

Napoli postoi video në TikTok, kjo mund të bëhet shkak që Osimhen të largohet nga klubi

  • 27/09/2023 | 10:53

Napoli postoi video në TikTok, kjo mund të bëhet shkak që Osimhen të largohet nga klubi

Victor Osimhen është zemëruar me Napolin. Kujtojmë, Napoli ka postuar një video në TikTok-un e tij në të cilën tallet me Osimhenin për realizimin e penalltisë dhe më pas humbjen e penalltisë në xhiron e fundit ndaj Bologna-s (0:0). Pas kësaj, Osimhen i ka bërtitur trajnerit të tij Rudi Garcia, i cili ka vendosur ta nxjerrë nga loja pesë minuta para përfundimit.


Sulmuesi nigerian më pas kërkoi falje dhe Napoli u tall me frizurën e tij në TikTok më pas. Videoja u fshi më vonë, por tashmë është e sigurt që Osimhen do të padisë klubin e tij aktual. Osimhen bëri me shpejtësi një lëvizje të re, transmeton Demokracia.

Ai ka fshirë pothuajse të gjitha fotot me fanellën e Napolit nga Instagrami i tij. Në profilin e tij pothuajse nuk ka asnjë shenjë se ai është lojtar i Napolit dhe duket se ka mbetur vetëm një foto nga 19 gushti dhe ndeshja ndaj Frosinone.

Osimhen dhe menaxheri i tij Roberto Calenda janë të zemëruar me Napolin për videon e TikTok dhe kjo mund të rezultojë në largimin e lojtarit nga klubi. Sipas Transfermarkt, Osimhen kap vlerën e 120 milionë eurove dhe kontrata e tij me kampionët e Italisë është deri më 30 qershor 2025.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë