Loading…

NASA ka nisur hetimet mbi ‘krimin e parë në hapësirë’

  • 25/08/2019 | 20:07

NASA ka nisur hetimet mbi ‘krimin e parë në hapësirë’

Krimi i parë i dyshuar në hapësirë ​​është nën hetim, sipas raporteve në SH.B.A. NASA po mendohet se  ka gjetur prova që një astronaut ka hyrë në llogarinë bankare të gruas së tij të larguar nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor, e që mund të jetë pretendimi i parë për një krim të kryer në hapësirë,shkruan Gazeta Metro.


Anne McClain pranon hyrjen në llogarinë por mohon çdo keqbërje, raporton New York Times.Gruaja e tij, Summer Worden, raportohet se paraqiti një ankesë në Komisionin Federal të Tregtisë.Astronauti i tha New York Times përmes një avokati i cili thjesht sigurohej që financat e familjes ishin në rregull dhe kishte para të mjaftueshme për të paguar faturat dhe kujdesin për djalin e zonjës Worden – të cilat kursime i kishin grumbulluar së bashku para ndarjes.

“Ajo mohon me forcë se ajo bëri diqka të pahijshme,” tha avokati i saj, Rusty Hardin, duke shtuar se znj McClain ishte “plotësisht bashkëpunuese”. Zonja McClain u diplomua në Akademinë prestigjioze ushtarake West Point dhe fluturoi më shumë se 800 orë luftarake mbi Irakun si një pilote e ushtrisë. Ajo vazhdoi të kualifikohej si pilot provë dhe u zgjodh të fluturonte për NASA në 2013./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë