Loading…

Nata e dytë e gjysmëfinales në Këngën Magjike

  • 08/12/2016 | 18:23

Nata e dytë e gjysmëfinales në Këngën Magjike

Kënga Magjike ka ardhur në ditët e fundit të saj, pasi sonte është nata e dytë e gjysmë finales, dhe të shtunën do të shpallet fituesi i këtij festivali për edicionin e 18-të.


Mbrëmë u mbajt nata e parë e gjysmë finales, ku pjesmarrës ishin 16 konkurentë, të cilët ishin përzgjedhur në konkurimin që bëhej gjatë emsionit “E Diela Shqitare”.

Gjatë këtij festivali, këngëtarët konkurentë duhet që të këndojnë këngë të padëgjuara më parë, pasi që duhet të jenë enkas për edicionin e Këngës Magjike.

Konkurentët gjatë kësaj nate, kanë kënduar “live”, pasi kështu janë të shkruara rregullat e këngës magjike. Gjithashtu, për të votuar konkurentët e tjerë, ata duhet të tregojnë votën e tyre të hapur.

Kënga Magjike traditën e saj e ka filluar që nga viti 1999 duke arritur deri në ditën e sotme në edicionin e 18- të./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë