Loading…
NATO në këmbë, mbi 17.000 ushtarë në Poloni dhe shtetet e Baltikut
  • 08/11/2018 | 12:44

NATO në këmbë, mbi 17.000 ushtarë në Poloni dhe shtetet e Baltikut

Diku rreth 17.500 ushtarë po marrin pjesë në Poloni dhe shtetet e Baltikut.


Ministria e Mbrojtjes se Polonisë ka thënë se rreth 17.500 ushtarë të disa vendeve të NATO’s po marrin pjesë në stërvitje të mëdha ushtarake, transmeton gazetametro.net

Nga këta ushtarë, rreth 12.500 trupa janë ushtarë polakë, ndërsa stërvitjet përfshijnë manovra edhe në Detin Baltik.

Këto stërvitje ushtarake do të zgjasin deri më 16 nëntor.

Për shkak të aneksimit të Krimesë nga Rusia, Polonia dhe vendet e Baltikut kanë qenë të shqetësuara për sigurinë e tyre. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë