Loading…

NATO: Përdorimi i armëve kimike, nuk shpëton pa përgjigje

  • 07/04/2017 | 14:03

NATO: Përdorimi i armëve kimike, nuk shpëton pa përgjigje

Shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, bëri përgjegjës Bashar Al-Assad’in për sulmet e Amerikës në Siri, pasi presidenti sirian kisht urdhëruar përdorimin e armëve kimike ndaj civilëve.


‘Çdo përdorim i armëve kimike është i papranueshëm, nuk mund të ikë pa përgjigje, dhe ata që janë përgjegjës duhet të mbajnë përgjegjësi’, ka thënë kreu i NATO’s, shkruan gazetametro.net.

Gjithashtu, NATO ka bërë të ditur se Amerika e kishte njoftuar më herët për sulmet në Siri.

Ndryshe, Amerika sot ka sulmuar me raketa ushtrinë siriane, pasi të njejtët ishin urdhëruar të përdornin armët kimike ndaj civilëve, gjë që shkaktoi 72 viktima./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë