Loading…
Nazim Sahiti ankohet për ‘degradim’, lënda e tij procedohet në afat rekord nga gjykata
  • 23/01/2019 | 08:25

Nazim Sahiti ankohet për ‘degradim’, lënda e tij procedohet në afat rekord nga gjykata

Gjykata Themelore në Prishtinë ka filluar shqyrtimin e një rasti administrativ në afat rekord, shkruan sot “Koha Ditore”.

Përderisa për t’u shqyrtuar një lëndë administrative në Gjykatën Themelore në Prishtinë duhet të kalojnë mesatarisht 818 ditë, padia e ish-drejtorit të Krimeve Ekonomike, Nazim Sahiti, “ka ardhur në radhë” për rreth 30 ditë për shqyrtim në Gjykatën Themelore të Prishtinës.

Ish-drejtori i Krimeve Ekonomike, major Nazim Sahiti, e ka paditur Policinë e Kosovës dhe e ka atakuar në gjykatë vendimin e drejtorit aktual, Rashit Qalaj, i cili përmes një vendimi Sahitit ia kishte ndërruar vendin e punës. Rreth një muaj pasi Sahiti përmes avokatit e ka dorëzuar lëndën në gjykatë, gjykata e ka marrë në trajtim.

Gazeta i ka shkruar e telefonuar gjykatësit të rastit, Lekë Prenaj, por ai nuk ka kthyer përgjigje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë