Loading…

Ndahet nga jeta aktivisti i Vetëvendosjes

  • 08/12/2021 | 13:30

Ndahet nga jeta aktivisti i Vetëvendosjes

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka njoftuar se ka vdekur aktivisti i Vetëvendosjes, Nebi Qeliku.


Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hyseni u ka shprehur ngushëllime miqve dhe familjarëve të tij.

“Me keqardhje u lajmërova sot për ndarjen nga jeta të aktivistit Nebi Qeliku. Në emër dhe të Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta e më të thella miqve dhe familjarëve të tij.

Në Lëvizje ne bëhemi një familje, andaj dhe ngjarje të tilla na trishtojnë, kur rikujtojmë momentet që i kemi kaluar bashkarisht dhe mundësinë për ta njohur njëri-tjetrin mbi të gjitha në nivel human”, thuhet në postimin e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë