Loading…
Ndahet nga jeta këngëtari i Temptations
  • 03/02/2018 | 22:12

Ndahet nga jeta këngëtari i Temptations

Dennis Edwards, i cili performoi si këngëtar për grupin Motown Temptations, ka vdekur në moshën 74-vjeçare.


Ai vdiq në Çikago, tha familja e tij, që gjithsesi nuk e zbuluan shkakun e vdekjes së këngëtarit. Edwards u bashkua me Temptations në vitin 1968 dhe pati një numër hitesh, duke përfshirë dy këngë me çmime Grammy, ‘Papa Was a Rollin ‘Stone’ dhe ‘Cloud Nine’

Ai ndoqi një karrierë solo në vitet 1980 dhe u fut në Hall of Fame Rock and Roll në vitin 1989. Edwards, i cili do të mbushte 75 vjeç të shtunën, kishte hite solo si “Don’t Look Any Further” dhe “Coolin ‘Out”.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë