Loading…

Ndalohen tre persona për parregullsi në zgjedhje

  • 14/11/2021 | 22:43

Ndalohen tre persona për parregullsi në zgjedhje

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë gjithë ditës së sotshme lidhur me procesin zgjedhor për balotazh, për kryetar komune, nga rastet e trajtuara, ka evidentuar katër raste me pesë persona, prej tyre tre janë në ndalim, ndërsa dy të tjerë në procedurë të rregullt.


Prokurori i Shtetit, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, ka trajtuar dhe është duke trajtuar me kujdes çdo informacion dhe rast që është paraqitur tek organet e rendit që lidhen me procesin zgjedhor.

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se do të vazhdojë të përcjellë procesin zgjedhor deri në numërimin përfundimtar të të gjitha votave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë