Loading…
Ndalohet çifti Durrës me 22 mijë e 800 paund
  • 22/07/2018 | 10:04

Ndalohet çifti Durrës me 22 mijë e 800 paund

Një sasi e konsiderueshme paundësh, është zbuluar nga policia në portin e Durrësit.


Bëhet me dije se u referuan materialet hetimore në Prokurorinë e Durrësit, për shtetasit Brisilda Xhemali Mebelli, 32 vjeçe dhe Fatos Enver Gjura 41 vjeç, banues në Gjermani dhe Angli.

Çifti është kapur në flagrancë në pikën kufitare të portit të Durrësit, me një sasi të konsiderueshme kartëmonedhash paund angleze të padeklaruara.

Më konkretisht Brisilda Mebellit iu gjet shuma prej 15.800 paund dhe Fatos Gjurës, 7 mijë paund.

Ndaj tyre hetimet janë në vijim, për të zbuluar origjinën e parave dhe arsyet e mosdeklarimit.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë