Loading…

Ndarja e nga 100 eurove për studentët, Murati del me një njoftim

  • 20/10/2022 | 11:46

Ndarja e nga 100 eurove për studentët, Murati del me një njoftim

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ka njoftuar se është hapur aplikimi për student për të përfituar nga “Pakoja për Përballje me Inflacionin”, shkruan Gazeta Metro.


Murati tha se të gjithë studentët që nga sot për të përfituar nga 100 euro, mund ta bëjnë aplikimin në platformën eKosova.

Shuma të cilën do të përfitojnë studentët që plotësojnë kriteret, është 100 euro.

Postimi i plotë:

Hapet aplikimi për studentë për mbështetje nga Pako për Përballje me Inflacion

Sot në eKosova është hapur aplikimi për studentë, për të përfituar nga mbështetja e njëhershme me 100 euro.

Të drejtë aplikimi kanë të gjithë studentët aktivë që studiojnë në programet e akredituara në Republikën e Kosovës.

Aplikimi do të jetë i hapur deri më 6 nëntor, në platformën eKosova, ngjashëm sikurse herën e kaluar për studentët shtetas dhe jo-shtetas që studiojnë në Kosovë.

Pas mbylljes së aplikimit, listat do të verifikohen me institucionet arsimore të akredituara, dhe listat e konfirmuara do të procesohen për pagesë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë