Loading…

Ndërkombëtarët kanë frikë nga zgjedhjet në pranverë

  • 25/03/2017 | 08:15

Ndërkombëtarët kanë frikë nga zgjedhjet në pranverë

Edhe bashkësia ndërkombëtare ka frikë se gjatë stinës së pranverës mund te zhvillohen zgjedhjet e parakohshme, kohë kjo kur edhe pritet qe Gjykata Speciale të ngrit aktakuzat e para.


Droja është se, shpallja e aktakuzave të para mund të prodhojë tensione në fushatë, e edhe të ketë ndikim në procesin zgjedhor dhe në rezultat.

Ky shqetësim i është përcjellë edhe lidershipit kosovarë shkruan Koha Ditore, si dhe subjektit kryesore në pushtet, PDK-së, i cili prej një muaji ka ndërmarrë një fushatë mobilizuese të anëtarësisë së vet, ka shkruar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë